FUNDACJA "KADRY ZE ŚWIATA"

  http://www.kadryzeswiata.pl/
https://www.facebook.com/kadryzeswiata


Jesteśmy grupą osób, które robiąc to co kochają najbardziej

pragną pomagać innym…


Realizujemy swoje marzenia i pomagamy je realizować młodszym. Podróżnicy i fotograficy współpracujący z Fundacją Kadry ze Świata fotografują rzeczywistość na wszystkich kontynentach a Fundacja prezentując te zdjęcia, organizując aukcje oraz sprzedając je, zebrane środki przeznacza na pracę z dziećmi i młodzieżą. Poprzez działania podróżniczo-fotograficzne pokazujemy, jak ważne w życiu są pasje i wyznaczanie celów.
Początki Fundacji Kadry ze Świata sięgają roku 2010, ponieważ wszystko zaczęło się od konkursu internetowego na pracę marzeń. To tam, we wrześniu 2010 roku poznaliśmy się i podczas jednej z rozmów, pierwszy raz padł pomysł organizacji wystawy zdjęć podróżniczych, a później aukcji i przekazania zebranych funduszy na rzecz dzieci. Od słowa do słowa zebrała się grupa kilkudziesięciu osób zainteresowanych udziałem w akcji. Później przyłączyły się kolejne i w ten sposób zebrało się aż 57 podróżników chętnych wziąć udział w przedsięwzięciu. Tak powstał projekt Kadry ze Świata – podróże okiem Polaków. Wspólnymi siłami, w maju 2011 roku w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie zorganizowaliśmy uroczystą Galę. a na niej wystawę ponad 100 zdjęć ze wszystkich kontynentów, z których 15 najlepszych wystawiliśmy na aukcję. Zebraną kwotę przekazaliśmy na organizację wyprawy marzeń do Laponii dla dwójki chorych nastolatków, którą w tym samym roku zorganizowała Fundacja Marka Kamińskiego.
Dziś Fundacja Kadry ze Świata wspólnie z dziećmi i młodzieżą dalej realizuje pomysły podróżniczo-fotograficzne. Pokazujemy im jak ważne w życiu są pasje i wyznaczanie celów. Co roku konkurs Kadry ze Świata – podróże okiem Polaków, w którym biorą udział już setki podróżników, owocuje wystawami i kolejnymi środkami na realizację dziecięcych podróżniczych marzeń.
Dzięki naszym działaniom dzieci z warszawskiego Domu Dziecka uczestniczyły w warsztatach podróżniczych i fotograficznych oraz pojechały do Barcelony. Dzieci i matki z warszawskiego Domu Samotnej Matki wyjechały w podróż marzeń do Zakopanego, gdzie zdobywały szczyty i osiągały cele nie tylko te górskie.
Do tej pory zdjęcia podróżników wspierających Fundację obejrzało już kilkadziesiąt tysięcy osób! Dzięki uprzejmości Portów Lotniczych i PKP mieliśmy i mamy możliwość zaprezentowania wystaw na Lotnisku Chopina, Dworcu Centralnym oraz Wschodnim w Warszawie, Gdyni oraz we Wrocławiu i Krakowie. Organizujemy również wystawy i prelekcje podróżnicze w instytucjach i firmach.

Naszym nadrzędnym celem jest wywołanie jak największej ilości uśmiechów na twarzach i spełnienie nieskończonej liczby MARZEŃ!


                            http://www.kadryzeswiata.pl/
                    https://www.facebook.com/kadryzeswiata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz